Her yıl kış aylarında düzenlediğimiz Kış Jimnastik kursu Programı yoğun talep üzerine bu yılda yabancı Antrenörler gözetiminde İstanbul Anadolu yakasında seçmelere başlıyor. Yaz tatilinin yavaş yavaş sona ermesi ve 2017 – 2018 Eğitim ve öğretim sezonun açılması ile beraber hafta sonları çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine katkısı olan jimnastik sporunun önemi daha çok anlaşılmaya başlanmıştır. Tüm sporların anası olarak kabul edilen jimnastik başarılı bir sporcunun yapması gereken temel bir bilim dalı gibidir.

Yoğun ders yılında hafta sonları çocuklarımıza bir nefes alma fırsatı vermesi açısında Ailelerin ilk tercihi olmaya başlamıştır. Çocuklarımızın doğasında olan Koşma, Zıplama, Çekme, Tırmanma gibi hareketleri bir arada bulacağı ve bunları kontrollü yapabilecekleri bir spor olmasının yanında stresleri atma açısından önemli yer tutmaktadır.

PEKİ ÇOCUKLARIMIZ KIŞIN NE KADAR JİMNASTİĞE DEVAM ETMELİ?

Bu spor dalında çocuğunuzu Jimnastik kursuna gönderme sadece kısa bir süreliğine olmamalı. Fiziksel Gelişim açısından önemli yer tutan bu sporu uzun süre devam ettirmek gerekmektedir. Kışın kasvetli havasından ve ders yoğunluğu arsında hafta sonları nefes alma fırsatı bulacaklardır. yetenekli çocuklarımız bu sporu lisanslı olarak devam ettirebilmektedir.