Çocuklarımız doğduğu andan itibaren çeşitli hareketler yaparlar. Bu hareketler, Emekleme, İtme, Çekme, Tırmanma, Koşma, Sıçrama, gibi bir çok sporun doğasında olan hareketlerdir. Bu bedensel hareketler Çocukların vücut gelişimine çok büyük etkisi vardır.

Bütün bu Tip hareketleri Kontrollü ve eğitmen gözetiminde yaptırmak için Jimnastik Kurslarını tercih Etmelisiniz. Burada Jimnastik Kursu programında, Temel jimnastik yapılmaktadır. Bütün bu becerileri Jimnastik Kursunda Yapabilirsiniz. İleride Jimnastik Sporunu yarışmacı olarak devam ettirecek sporcular, Kuvvet, Dayanıklılık, Esneklik, Çeviklik gibi Motorsal becerilerini dahada geliştirmesi gerekmektedir.

Bu Hareketler yerde ve aletlerde yapılan temel becerileri geliştirmeye yönelik olmalıdır. Cimnastik Kurslarında, Çeşitli aletler, Müzikli çalışmalar ve Gurup çalışmaları ile görsel bir ziyafet verir.

Bütün bu Hareketler Vücut gelişimi ve motorsal becerileri geliştirmek için yapılır. Jimnastik Kursuna Katılan Çocuklarımız aynı zamanda sağlık açısından da oldukça önemlidir. Vücudun estetiği ve Dinamiği içinde önemi büyüktür.