ÇOCUKLARDA JİMNASTİK SPORUNUN ETKİLERİ

Jimnastik  gerek fiziksel, Gerekse sosyal olarak olumlu bir etkinlik kazandırmak için ve gelişimini desteklemek için Çocuklarınızı jimnastik Kursuna gönderebilirsiniz. Bu tür kurslarda Çocuklar Antrenörlerinden aldıkları eğitimle bu spora adım atmaktadır. Bu sporda Fiziksel gelişimden tutunda sosyalleşmesindeki gelişime kadar bir çok etisi olmaktadır. Aşırı hareketli olan çocukların deşarj olması için çok önemli bir ortam sunmaktadır. Jimnastik sporunda İçine kapanık olan çocuklar ise aktifleşme  başlayacaklardır.

Jimnastik Kursu

Jimnastik Kursu

ÇOCUKLAR İÇİN JİMNASTİK GEREKLİ Mİ?

Evet bu mutlaka yapılması gereken bir spordur. Jimnastik hareketleri ve içeriği Çeşitli sporlar çocukların hayatında hep var olmuştur. Çocuklarımızın doğasında bulunan hareketli yaşamın kontrollü ve disiplinli yapılması için bir spor dalını seçmeliyiz. Bunların en önemlisi ve yararlısı jimnastik olmaktadır. Jimnastik sporunu yakından incelediğimiz zaman çocuklara ne kadar uygun bir spor olduğunu rahatça anlaya biliriz. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi, Evde bilgisayar kullanımı, Televizyon programları gibi etkenler nedeni ile Çocuklar hareketsiz bir yaşam sunmakta ve obezite eğilimi ciddi bir şekilde Çocuklarımızı olumsuz olarak gelişimlerini etkilemektedir.

Jimnastik Okulu

Jimnastik Okulu

PEKİ ÇOCUKLAR İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Son günlerde Aileler bu konunun farkına varmış gibi gözükmekte ve Çocuklarını çeşitli spor dallarına yönlendirmektedir. Bunların başında jimnastik gelmektedir. Özellikle okul dışı zamanlarını iyi değerlendirmek için Jimnastik sporu tavsiye edebileceğim spor olmuştur.

Jimnastik Hareketleri

Jimnastik Hareketleri

OKUL DIŞI EĞİTİMDE JİMNASTİK

Özellikle okul öncesi çocuklar için veliler hep şu soruyu sormakta; Kaç yaşında jimnastik Kursuna göndermem gerekir? Jimnastik sporu gelişimi için iyi mi? gibi sorular sormaktadır. Jimnastik sporuna 3 yaştan itibaren rahatlıkla gönderebilirsiniz. Kurslarımıza yılda yaklaşık olarak 500 Çocuğumuz Jimnastik Kurslarına katılmaktadır. Sizleri de Aquakamp Jimnastik Kulübüne bekliyoruz.

okul dışı eğitim için yapılacak sporların başında gelen Jimnastik Her zaman yapılabilir. Ancak kendi başınıza evde bir takım hareketleri yalnız yapmayın. Antrenörler tarafından ve Gözetiminde yapmanız gerekir. Aksi taktirde Önlenemez sakatlıklar olabilmekte ve İlerde kalıcı sakatlıklara yol açmaktadır. jimnastik hareketlerini Yaparken antrenörün Çocukların yanı başında olaması gerekir. İyi Jimnastik çalışmaları…….