Jimnastik Kursu gerek fiziksel, gerekse sosyal olarak olumlu bir etkinlik kazandırmak için ve gelişimini desteklemek için Çocuklarınızı jimnastik kursuna gönderebilirsiniz.

Çeşitli sporlar çocukların hayatında hep var olmuştur. Çocuklarımızın doğasında bulunan hareketli yaşamın kontrollü ve disiplinli yapılması için bir spor dalını seçmeliyiz. Bunların en önemlisi ve yararlısı jimnastik olmaktadır. Jimnastik sporunu yakından incelediğimiz zaman çocuklara ne kadar uygun bir spor olduğunu rahatça anlaya biliriz. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi, Evde bilgisayar kullanımı, Televizyon programları gibi etkenler nedeni ile Çocuklar hareketsiz bir yaşam sunmakta ve obezite eğilimi ciddi bir şekilde Çocuklarımızı olumsuz olarak gelişimlerini etkilemektedir.

 

PEKİ ÇOCUKLAR İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Son günlerde Aileler bu konunun farkına varmış gibi gözükmekte ve Çocuklarını çeşitli spor dallarına yönlendirmektedir. Bunların başında jimnastik gelmektedir. Özellikle okul dışı zamanlarını iyi değerlendirmek için Jimnastik sporu tavsiye edebileceğim spor olmuştur.

Özellikle okul öncesi çocuklar için veliler hep şu soruyu sormakta; Kaç yaşında jimnastik Kursuna göndermem gerekir? Jimnastik sporu gelişimi için iyi mi? gibi sorular sormaktadır. Jimnastik sporuna 3 yaştan itibaren rahatlıkla gönderebilirsiniz. Kurslarımıza yılda yaklaşık olarak 500 Çocuğumuz Jimnastik Kurslarına katılmaktadır. Sizleri de Aqua Jimnastik Kulübüne bekliyoruz.