Çocuklarda jimnastik sporu Vücudun, fiziksel yapısını güçlendirme ve esnetme amacı ile yapılan aletli ve aletsiz yapılan tüm hareketlerin tamamı iskelet sistemini güçlendirmektedir.

Jimnastik Kursu

Jimnastik Kursu

ÇOCUKLARIN FİZİKSEL GELİŞİMİNE FAYDASI İÇİN JİMNASTİK YAPMALI

Jimnastik Kursları, öncelikle size yakın bir salonu seçmelisiniz. Düzgün bir vücut gelişimi için uygulanırken hey can veren, seyretmesi güzel, vücut hareketlerini doğal olarak yaptığımız bir spor dalıdır. fizik kadar kas, İskelet ve Zihinsel Gelişim için mutlaka yapılması gereken bir spordur. İyi bir duruş ve estetik görünüme sahip olmak, Güçlü bir görünüm için tavsiye ettiğimiz bu sporu özellikle çocuk yaşlarda yapılmasında büyük önem vardır.

Bu spor dalında Hareketleri, diğer sporlara göre bireysel olarak yapmaktayız. Çocuklara en uygun olan Jimnastik sporu, çocukların doğasında bulunan koşma, zıplama, tırmanma hareketlerinin tamamı bu spordadır.

Jimnastik Okulu

Jimnastik Okulu

TAKIM SPORU İÇİN JİMNASTİK YAPILMALI

Takım sporlarını her zaman alt yapısı için sporcular jimnastik eğitimi almalı. Jimnastik her spora başlarken özellikle sakatlanmamak ve yüksek performans için ısınmada kullandığımız bir giriş kısmı olmaktadır. Jimnastik, Takım sporlarında olduğu gibi iç içe yapılan bir spor dışında kişi tamamı ile kendisi ile hareketleri yapmaktadır. Bu sunumu sporcu sadece kendisi ile bütünleşmektedir. İnsan vücudunu sadece kendisi kontrol altında tutarak hareketleri tamamlar.

Jimnastik Hareketleri

Jimnastik Hareketleri

ÇOCUKLARA ÖNCE TEMEL JİMNASTİK ÖĞRETİLMELİ

Çocuklara önce Temel Jimnastik Kursunda; Antrenörler temel jimnastikte hareketleri iyi ve doğru göstererek Esneklik, Kuvvet, Koordinasyon, Çabukluk gibi hareketlerle Kas ve İskelet sistemini geliştirmektedir. Temel Jimnastik hareketlerine önce Duruşlar ile başlanmalı, Bu çalışmaları özellikle küçük yaşlarda yapmakta yararlı harekete getirmek için gerekmektedir. Sizde Çocuklarınızı  iyi bir kursa göndererek işe başlayabilirsiniz. Burada ileri seviye değil Temel Jimnastik hareketleri doğru gösterilmelidir.