Çocuklarda jimnastik sporu Vücudun, fiziksel yapısını güçlendirme ve esnetme amacı ile yapılan aletli ve aletsiz yapılan tüm hareketlerin tamamı iskelet sistemini güçlendirmektedir.

ÇOCUKLARIN FİZİKSEL GELİŞİMİNE FAYDASI İÇİN JİMNASTİK YAPMALI

Jimnastik Kursları, öncelikle size yakın bir salonu seçmelisiniz. Düzgün bir vücut gelişimi için uygulanırken hey can veren, seyretmesi güzel, vücut hareketlerini doğal olarak yaptığımız bir spor dalıdır.

Bu spor dalında Hareketleri, diğer sporlara göre bireysel olarak yapmaktayız. Çocuklara en uygun olan Jimnastik sporu, çocukların doğasında bulunan koşma, zıplama, tırmanma hareketlerinin tamamı bu spordadır.

Jimnastik, Takım sporlarında olduğu gibi iç içe yapılan bir spor dışında kişi tamamı ile kendisi ile hareketleri yapmaktadır. Bu sunumu sporcu sadece kendisi ile bütünleşmektedir. İnsan vücudunu sadece kendisi kontrol altında tutarak hareketleri tamamlar.

Temel jimnastik kursunda; Antrenörler hareketleri iyi ve doğru göstererek esneklik,kuvvet, koordinasyon, çabukluk gibi hareketlerle kas ve iskelet sistemini geliştirmektedir. Bu çalışmaları özellikle çocuk yaşlarda yapmak gerekmektedir.

Sizde Çocuklarınızı Aqua Jimnastik Kursuna gönderebilirsiniz.