Jimnastik Faydaları

Jimnastik faydaları için en küçük 03 yaşında ve oyun formunda jimnastik sporuna başlamalıdır. Bu başlangıç yaşı, çocuğun emir komuta almasına, Ailenin yetiştirmesine , fiziksel Yapısına ve  özelliklerine göre çocuklarını jimnastiğe yönlendirme yapılmalıdır. Güçlü bir fizik kombinasyonu için jimnastik yapmalarında fayda olmaktadır. Yeteneğine göre küçük yaşlarda başlaması önemlidir. Jimnastikte, Çocuklarımızın Vücutları esnek ve güçlü bir fiziğe sahip olmak için yaşın Küçük olması önemlidir. Sürekli Gelişim gösteren çocuklar için Jimnastik her durumda en önemli spor dalları arasındaki birinci sırasını korumaktadır.

jimnastik Faydaları

jimnastik Faydaları

TEMEL JİMNASTİK

Çocukların Kapalı Jimnastik salonlarında yapılan ve vücudun çeşitli temel hareketleri yaparak esneklik kazanırlar. Jimnastikçiler, Yaptıkları Temel hareketlerden Puan alma yolu ile yarışırlar. Jimnastiğin temelinde, vücudun esnekliği önemli bir özellik olmaktadır. Bu esneklik Jimnastik Kursu başlangıcında Çocukların ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Konusunda uzman olan Antrenörler ve yapılan araştırmalar 03- 06 yaşları arasında jimnastiğe başlanmasının uygun olacağı yönünde görüş belirtmişlerdir. Yaş kadar esneklik ve vücudun uygunluğu oldukça önemlidir. Temel jimnastik hareketleri ile bu spora başlanmalıdır. Sonraki aşamalar daha çok antrenman şeklinde olmaktadır.

Jimnastik Sporunun Faydaları

Jimnastik Sporunun Faydaları

YARIŞMA YAŞLARI

Yarışmalarda genelde 09-10 yaş ve 10-12 yaşlarından itibaren profesyonel jimnastikçi olurlar. Jimnastik sporunda eğer çocuğumuz bu sporu devam ettirecekse, ilerletmek için disiplinli olması gerekir. Böylelikle lisanslı olarak yarışmalara katılabilmektedir. Velilerimiz lisans için çok hevesli olmaktadır ancak sabırlı olmakta yarar vardır. Şu soruları sıklıkla duymaktayız. Benim çocuğum ne zaman madalya alacak, Ne zaman birinci olacak diye sorular sormaktadır. Her sporun temelinde sabır yatmaktadır. Benim her zaman söylediğim bir söz vardır, O da bir madalya olsun o da Dünya şampiyonluk madalyası olsun olmuştur.

Çocuklar için Jimnastik

Çocuklar için Jimnastik

Spor her zaman çocukların fiziklerinin geliştiği bu dönemde, Faydalı ve destekleyici olmaktadır.  Özellikle son yıllarda sağlıklı bir toplum olma yolunda olan ülkemizde spor alanları ve spor salonlarının sayılarının artması bunun bir göstergesi durumundadır. Çocukların doğasında olan Tırmanma, Koşma, Sıçrama ve salınma Jimnastik sporunda fazlası ile bulunmaktadır. Sizlerde İyi bir jimnastik Kursu bularak işe başlayabilirsiniz. Araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken konuların başında eğitmenlerin belgesi ve Kurumun tecrübesi sorgulamanız gereken durumlar olarak ortaya çıkmaktadır.