JİMNASTİK SPORU VE PSİKOLOJİ

Jimnastik Sporunda psikoloji performansı ya çok olumlu yada olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir. Jimnastik Kursuna giden bir Öğrenciye sporun dışında bütün detayları anlatmak gerekir. Cahil cesareti sporcuya zarar verebilir. Öz güven için gerekli olan psikolojik destek başarmanın yolunu açmaktadır.

Jimnastik Kursu

Jimnastik Kursu

JİMNASTİK OKULUNDA METOTLAR

Jimnastik Okuluna başlarken sporcu hakkında bilimsel metotlarla yapılan testlerle bilgi alınmalıdır. Bu testleri uzman kişiler yapmalıdır. bir çok sporlardaki teknik direktör, Antrenör ve koçlar jimnastik becerilerin yanında psikolojik becerileri de geliştirmek gerekir. Jimnastik Antrenmanlarının içeriğine ekleyerek Spor Psikologlarıyla çalışmak gerekir.

JİMNASTİK OKULU

JİMNASTİK OKULU

JİMNASTİK SPORUNDA MOTİVASYON ÖNERİLERİ

Jimnastik Kurslarında, hareketler dışında psikolojik açıdan sporcuların davranış ve düşüncelerini neden – sonuç ilkelerine bağlı kalarak tüm ayrıntılarıyla incelemelidir. Cimnastik Kursuna katılan öğrenciler zihinsel tekniklerle, bunlar Motivasyon, konsantrasyon ve dikkat, zihinde canlandırma, stresle mücadele gibi öfke kontrolü, öz güven, sporcuların ve antrenörlerin performansını arttırmakla eş değerdir.

Jimnastik Hareketleri

Jimnastik Hareketleri

Jimnastik Okulun da, psikolojik faktörlerin jimnastikçilerin performansına olan etkilerinin yanında egzersiz gelişimine etkilerini önemli derecede etki eder. İşte aquakamp.com sayfamızdan bu konu için daha detaylı bilgi alabilirsiniz.