Öz Güven için Yaz Gençlik Kampı

Öz Güven için Yaz Gençlik Kampı : Öz güven için Yaz Gençlik Kampı oldukça önemlidir. Öncelikle öz güven nedir, Nasıl Kazanılır, Nasıl geliştirilir, Neler Yapmak gerekir, Program nasıl olmalıdır gibi konulara eğilinmesi gerekir. Bu yazımızda Yaz Gençlik Kampında öz güven kazanılması ve geliştirilmesi konusuna ışık tutacağız.

Yaz kampı

Yaz kampı

 

ÇOCUKLARDA ÖZ GÜVEN EKSİKLİĞİ

Çocuklar Sosyal ortamlarda bulunamıyorsa, Kişisel ilişkilerine bir sınır koyamıyorsa, Kendisini değersiz ve yetersiz olarak görüyorsa ve Kendi ayakları üzerinde duramıyorsa, Çocuğunuzda öz güven eksikliği olabilir.

Öz güven eksikliği özellikle çocuk yaşlarda başlayıp, Yetişkin dönemine kadar devam etmektedir. Bu oldukça önemli bir konu olmakta, İlerde başarılı bireyler için öz güven eksikliğini giderecek ve geliştirecek programlara katılması gerekir. Bu eğitimlerin başında Yaz Gençlik Kampları gelmektedir.

Öz Güven için Yaz Gençlik Kampı

Gençlik Kampı

 

ÖZ GÜVEN EKSİKLİĞİNİN BELİRTİLERİ

Çocuklarımızın günlük yaşantısından, Okul yaşantısından, Sosyal yaşantısına kadar sergilediği davranışlardan bazı tepkiler alır. Bu tepkilerin iyi yada kötü olması öz güven eksikliğinin önemli bir yansımasıdır. Çocuklarımızın etrafında sürekli eleştiri veya ceza alıyorsa öz güvenin dip yapmasını sağlayacak hayata karamsar bakacaktır. Çocuklar kendini kenara itilmiş, değersiz ve yeteriz görmeye başlaması öz güven eksikliğinin belirtilerine sadece bir kaç örnektir.

Yaz Gençlik kampı

Yaz Gençlik kampı

BAŞARI ÖZ GÜVENİN BİR GÖSTERGESİDİR

Gerek okulda, Gerekse sosyal alanda başarılı ve katılımcı olan çocuklarda, Öz güven tavan yapmaktadır. Bunun kazanılmasının en önemli etkeni destek olmaktadır. Öz güven eksikliğini yenmenin en etkili yolu psikolojik destekten geçmektedir. Kendine olan güveni artırmak olan bu yöntemler en çok anne baba başında olmadan konunun üstesinden gelmeye çalışmak olmalıdır.

Su Sporları Kampı

Su Sporları Kampı

YAZ GENÇLİK KAMPININ ÖZ GÜVEN KAZANILMASINA KATKISI

Ülkemizde ve Uluslararası düzenlenen kamplar, Çocuklarımızın öz güven kazanmaları için önemli destekler vermektedir. Kamp Eğitmenlerinin Pedagojik eğitim almış olmaları çocuklarımızın öz güveni ve gelişimi için oldukça önem taşır. Yaz kampları Programları öz güven desteği açısından hazırlanmaktadır. Özellikle Spor kamplarında, Takım Ruhu, Katılım sağlanması, Başarılı olma, Mücadele etme, Zorlukların üstesinden gelme gibi önemli destekler sağlamaktadır. Başlarında Anne ve Baba olmadan kendi işlerini kendilerinin yapması veya öğrenmesi kamp programlarının önemli bir parçası olmaktadır. Kamplarda, Öz güven kazanmak bazen gereksiz bazı fazla ve kötü alışkanlıkları atmakla olmaktadır. Bu kötü hareket veya davranışı atmada kamplar büyük destek vermekte ve bir o kadar da Çocuğumuzu kazanmaya yardım etmektedir. Kamplarda çocuklarımıza önce kendine saygı duyması öğretilir.

Yaz Tatili Kampı

Yaz Tatili Kampı

 

ÇOCUKLARIMIZIN KAMPLARDA KAZANIMLARI NELERDİR?

– Çocuklarımızın İçlerindeki pozitif duyguları ve cevheri ortaya çıkarılır.
– Çocuklarımıza, Başarı için bir hedef koyulur.
– Kamplarda sevdiğiniz yada hoşunuza giden mutlaka bir aktivite bulunur.
– Kamplarda yeni arkadaşlıklar kazandırılır.
– Kendi ayakları üzerinde durmaları sağlanır.
– Öz güven kazanmaları sağlanmaktadır.
– Çocuklarımızın sosyalleşmesi sağlanır.
– Gelişim için Kamplarda ölçme ve değerlendirme yapılır.

Çocuk Kampı

Çocuk Kampı

 

İşte sizin de Çocuğunuz da yukarıda anlatılan eksiklikler ve özellikler varsa, Her yıl tatil zamanlarında yapılan bu tür gelişim kamplarına çocuğunuzu göndermelisiniz. Konusunda Uzman Kadrosu ve Tecrübesi ile aquakamp.com kuruluşundan bilgi alabilir, Rahatlıkla çocuğunuzu gönderebilirsiniz. İyi öz güven kazanmalar….