Evet süper bir kamp seçiminden sonra sıra geldi oda arkadaşlarını seçmeye. Oda arkadaşlarını genelde kamp eğitmenleri yaşlara göre belirler. Yurt içinden ve yurt dışından gelen öğrencilerle oda paylaşımı belli kurallar içermektedir. Oda paylaşımında her zaman bazı sorunlar çıkmaktadır. Bu sorunların başında, Özellikle kişisel temizlik oldukça önemlidir.

GENÇLİK KAMPINDA KİŞİSEL TEMİZLİK

Aslında sorumluluk duygusu burada başlıyor. Bunun nedeni artık başınızda anne ve Babanız yok, yani tek başınızasınız. Yeni arkadaşlar ve Yeni çevre, Tabi ki artık günlük temizlik işlerini kendiniz yapmanız gerekmektedir. Kişisel temizliğe sabah kalkınca lavabo kullanımı, arkasından diş temizliği, saç bakımı ve sıra geldi lavaboyu temiz bırakmaya dikkat etmeliyiz. Nasıl bulduksa öyle bırakmak gerekir. Oda arkadaşları ile ortak kullandığınız bir alan olduğu ve bir çok problemin bu konudan çıktığı unutulmamalıdır. Aynı zamanda bu bir kamp kuralıdır.

YAZ KAMPINDA ODA TEMİZLİĞİ

Oda temizliğinde, dikkat edilmesi gereken ve arkadaşlarınızla en fazla tartışmanın yaşandığı konulardan biridir. Kamplarda genel temizlik iki yada üç günde yapılmaktadır. Bunun dışındaki temizlik ve oda düzenini sizin sağlamanız gerekmektedir. Her kamp gününün bitiminde oda temizliği yapılmalıdır. Ertesi gün Eğitmenler tarafından kontrol yapıldığı için kesinlikle odayı paylaşan öğrenciler hem hijyen açısından, hemde disiplin açısından bu kurala uymaları gerekmektedir.

YAZ KAMPINDA ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Kamplara katılan öğrenciler için unutulmaz anılar yaşanmaktadır. Evet Yaz kampına geldik, Spor yaptık, Eğlendik, Coştuk, Doğada kamp yaptık, Ancak alanda yaptığımız aktiviteler sonrası çevreyi kirli bıraktık. İşte bu olmaz özellikle doğada yapılan çadır kampları sonrasında çevre temizliğine önem göstermelisiniz. Kamp alanındaki çöplerinizi ağız kapanabilen çöp poşetlerine koymanızda yarar vardır, kesinlikle kamp alanında bu çöpleri bırakmayın zaten eğitmenleriniz kamp kurallarında buna dikkat edip sizlere anlatacaklardır.

GENÇLİK KAMPINDA KIYAFET VE MALZEME TEMİZLİĞİ

Kampçılar öncelikle kamp yöneticilerinin belirlediği malzeme ve kıyafetleri hazırlayarak kampa katılmalıdır. Çocuklar ve Gençler için bir liste bile sunulmaktadır. Peki kamp başladı ve bir süre sonra kıyafetler kirlendi, Şimdi ne yapmalısınız. özellikle iç çamaşırınızı kendiniz yıkamalısınız, Hatta kampa gelmeden önce Annenizden küçük tüyolar alabilirsiniz. Gençlik Kampında, Diğer kıyafetler için 3-4 günde bir size kıyafetlerinizi koymak için file verilmesi gerekiyor. Bu yıkamaları kamp yetkilileri ile çözebilirsiniz. Kullanılan malzemeler, Bunlar dalış yapınız palet, maske, şnorkel, deniz suyu değeceği için çürümesin diye tatlı su ile yıkamalısınız. Bunlara günlük kullandığınız malzemeler de dahil edilmelidir.

Sizde çocuklarınızı bir kampa göndermek isterseniz aquakamp.com sayfamızdan bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. Unutmayın küçük gibi görülen bu öneriler Çocuğunuzun kampını iyi geçirmesi için ip uçları vermektedir. Her çocuğumuza iyi Kamplar.