Okul sezonu dediğimiz, Eğitim ve Öğretim döneminin bitmesi ile Aileler çocuklarını iyi bir tatil yapsın diye Yaz Kampı Yada Yaz Okullarına göndermektedir. Yaz Kamplarının özelliği doğa da yapılmasıdır.

DOĞA KAMPI NEREDE?

Şehirlerde yaşayan çocuklarımız, Yaz tatilini iple çekmektedir. Bu kamplarda, Çadır kurma, izcilik ve Kampçılık faaliyetleri Öğrencilerin en fazla eğlendikleri aktivitedir. Doğa Kamplarında Kampçılar burada arkadaşları ile sosyalleşerek bütünleşirler. Kampta doğru ve gerekli malzemeler ile çadır kampı kurmak gerekli ve tekrar gitmek isteyeceğiniz müthiş bir hobi olacaktır. Yanlış ve eksik malzemeyle doğada yapılan Kamp her zaman eziyet olacaktır.
Gençlik Kamplarına Katılan Öğrenciler Bu konuda daha şanslı durumdadırlar. Bunun nedeni Doğa Kampında, Kampçılar için Program ve yer önceden hazırlanır. Orman içinde önceden hazırlanan kamp alanı çocuklarımız için kolaylık olacaktır.

KAMP YERİ SEÇİMİ

Kampın kurulacağı alan çok Önemlidir. Çadır kurmak istediğiniz alanı mevsime göre ayarlamalısınız. Doğa size Yağışlı bir ortam yada soğuk rüzgar alan bir yer seçimi, Doğa Kampı size zulüm haline getirebilir.