Aile için Yaz Spor Okulunun Önemi Nedir?

Aile için Yaz Spor Okulunun Önemi Nedir? : Veliler için ve Okul öncesi ve okul çağı çocuklarının yaz aylarında enerjisini boşaltabileceği, kendini ve sınırlarını test edebileceği, yeni arkadaşlıklar kurabileceği, atlayıp zıplama yapabileceği, doğa içerisinde toprakla haşır neşir olabileceği, Eğitmenler eşliğinde kontrollü Koşup oynayabileceği yaz okullarına yönlendirmek doğru olacaktır. aynı zamanda Bir çok sporu bir arada yapabileceği veliler için güvenli olarak rahatlıkla gönderebileceği okul dışı eğitimin bir parçası olmuştur.

 

Yaz Spor Okulu

Yaz Spor Okulu

YAZ OKULUNUN ÇOCUKLAR İÇİN FAYDALARI NELERDİR?

* Doğa ile iç içe yapılan aktivitelerde çocuğun tabiata olan sevgisi artar.
* Yetenekleri gelişir,sağlıklı bir vücut yapısına sahip olur.
* Yaz okullarında yapılan Etüt faaliyetleri olarak adlandırdığımız aktivitelerle el becerileri artar.
* Paylaşmayı,ekip çalışmasını,grup içerisindeki iletişimi,hoşgörüyü,saygıyı ve araştırmayı öğrenir.
* Yapılan spor aktiviteleri sayesinde çocuk kendi becerilerini algılar .İlerde ki yaşlarda bu yolda devam eden çocuklar belli kariyerlere geldikleri gözlemlenmiştir.

Aile için Yaz Spor Okulunun Önemi Nedir?

Yaz Okulu

YAZ OKULU TERCİHİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Ebeveynler tarafından unutulmaması gereken bir konuda Yaz Okullarının okul öncesi Çocuklar için bir nevi okula hazırlık niteliğinde oluşudur. Çocuk için bu ruhsal olarak çok önemlidir.Tanımadığı bir ortama girdiğinde hiç yabancılık çekmeden rahatlıkla kendini ifade ede bilecek, Öz güvene sahip, girişken bir çocuğunuzun olmasını istiyorsanız aquakamp.com   Yaz Spor Okulları ideal bir seçimdir.

Yaz Spor Okulları

Yaz Spor Okulları

AİLELER TATİLDE YAZ OKULUNU NEDEN TERCİH ETMEKTE? 

Evet özellikle çalışan Ailelerin yaz tatilinde ne yapacağız, Nereye göndereceğiz ve boş mu? kalacaklar, diye kara kara düşünmekteler. İşte Okul dışı zamanın değerlendirilmesi konusunda oldukça önem taşımakta, Yaz aylarında sosyal konularda zamanlarını hem eğlenerek, Hem öğrenerek geçirmekteler. Diğer yandan hiç tavsiye etmediğimiz durum ise Anne Anne yada Dedelerinin yanında zamanlarını geçirmektedir. Tabi ki bu konu şöyle anlaşılmasın bu kötü oluyor diye hayır bizim anlatmaya çalıştığımız Aile yakınlarında çok zaman geçirdiklerinde hem sıkılacaklar hem de sosyalleşmede eksik kalacak olmalarıdır.

Çocuklar için Yaz Spor Okulu

Çocuklar için Yaz Spor Okulu

Sizler de Çocuklarınızın gelişimini olumlu olmasını düşünüyorsanız Yaz Spor Okulu tercihini yapmalı ve Desteklemelisiniz. Bu eğitimin bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Genelde Çalışan Aileler tercih etsede, Çalışmayan aileler de tercih etmelidir. Haydi Çocuklar Yaz Okullarına……