Çocuklar için Yaz Spor Okulu

Çocuklar için yaz spor okulu : Tatilin yükselen trendi Çocuklar için Yaz spor Okulu tercihi yapmak için 5 nedeni sıralamadan önce Aileler Çocuklarımız yaz tatilini nasıl değerlendirecek?” sorusuna ışık tutmak istiyorum. Yurt dışında uzun zamandır okul dışındaki boş zamanları değerlendirmek için ortaya çıkan bir eğitim metodudur. Bu sistemin adı “Okul Dışı Eğitim” Olarak geçmektedir. Son yıllarda Ülkemizde de oldukça tercih edilen bir eğitim olmuştur. Sizlere bu eğitime ailelerin gönderme nedenlerin den bazılarını sıraladık.

Yaz Spor Okulu

Yaz Spor Okulu

1. NEDEN ÇALIŞAN AİLELERİN TERCİHİ

Özellikle çalışan Ailelerin can simidi olmuş durumda olan bu eğitim, Kışın okula çocuklarını gönderen Veliler, Yazın tatilin oldukça uzun olması ve Yazın çocuklarını bırakacak bir yer bulamayan ve boş zamanlarını etkinlikle geçirsinler diye bu okulları tercih etmektedir.

Çocuklar İçin Yaz Okulu

Çocuklar İçin Yaz Okulu

2. NEDEN YAZIN TATİL YAPSIN DİYE

Eğitim ve öğretim sezonunda, Hem zihinsel Hem de fiziksel olarak çok yorulan ve yıpranan çocukların deşarj olması ve aktif dinlensinler, Eğlensinler, Güzel vakit geçirsinler diye Yaz okullarını tercih etmektedir. Bu Eğitimde çocuklar oldukça fazla dinlenme fırsatı bulacaklardır.

Yaz Spor Okulu Etüt

Yaz Spor Okulu Etüt

3. NEDEN YAZIN SPOR YAPSINLAR

Okul dışı eğitimin içeriğinde bulunan Çocukların bir çok sporu yapma yada öğrenme fırsatı bulacakları için tercih nedenlerinin başında gelmektedir. Özellikle Yüzme, Basketbol, Tenis, Voleybol, Futbol gibi sporlar da her çocuğa hitap edecek bir spor dalı olduğu için zevkle Yaz Spor Okullarına gitmektedirler. Bu sporlar çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için oldukça faydalı olmaktadır.

Yaz Okulu

Yaz Okulu

4. NEDEN SOSYALLEŞMELERİ İÇİN

Çocuklar aslında sosyalleşme konusunda uzmanlardır. En ufak bir etkinlik, Bir spor branşı, Yarışmalar, Tüm bunlar çocukların geninde olan aktivitelerdir. Takım olarak yarışma yaparken katılımı rahatlıkla sağlandığı için çeşitli bölgelerden yada okullardan gelen çocuklarla hemen arkadaşlık kurmaktadır. Alışkanlıklarını hemen birbirine aktardıkları görülmektedir. İçine kapanmış veya fazla aktif olmayan çocukların yapılan aktiviteler sayesinde katılımcı oldukları rahatlıkla görülmektedir.

Yaz Okulu Etüt

Yaz Okulu Etüt

5. NEDEN ETÜT ÇALIŞMALARI İÇİN

Evet bu bölümü yazmak benim için biraz sıkıcı olacaktır. Okul ödevlerini ve biraz eksik olduğu derslerinin seviyesini artırmak ve Özellikle İngilizce dilini geliştirmek için Veliler Etüt merkezlerini tercih etmektedir. Ancak sevindirici olan bazı etüt merkezleri bu çalışmalara spor faaliyetleri ekleyerek durumu sıkıcı olmaktan ve monoton olmaktan çıkarıp hem eğitim hem eğlenceli hale getirerek cazip kılmaktadırlar. Bu da çocukların gelişimini olumlu etkileyecektir.

Yaz Spor Okulu Yüzme

Yaz Spor Okulu Yüzme

Aileler artık son zamanlarda daha bilinçli hale geldikleri için Yaz Okulu tercih etmenin çocuklarının gelişimi için olumlu bakmaktadır. Ülkemizde yinede okul dışı eğitimin bir parçası olan Yaz okullarına yeterince önem verilmemektedir. Sizde Böyle bir etkinlik tercihi yapmak durumunda kalırsanız aquakamp.com sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Haydi çocuklar tatilde Yaz Spor Okullarına…..