Neden Aileler ve Çocuklar Yaz Spor Okulunu Tercih Ediyor?

Neden Aileler ve Çocuklar Yaz Spor Okulunu Tercih Ediyor? : Çocuklar için okul dışı eğitimin bir parçası olan Yaz Okulu neden çocuklara çok cazip gelmektedir. Eğitim ve Öğretim yılı oldukça yoğun geçmekte ve omuzlarına binen yük yıllar geçtikçe artmaktadır. Bu da çocuklarımızın psikolojisini olumsuz etkilemektedir.

Türkiye ve Uluslararası alanlarda yapılan araştırmalarda, okul dışı eğitimin artık Çocukların ve Ailelerin her yıl tercih ettiği gelişim için çok önemli bir yeri olduğu gün geçtikçe daha çok anlaşılmıştır. Bu gibi etkinlikleri tercih etmesinin bir diğer sebebi kışın okula çocuklarını gönderirken özellikle çalışan veliler yaz tatilinde çocuklarını bırakacak bir yer bulamaması bir diğer nedendir.

neden aileler ve çocuklar yaz spor okulunu tercih ediyor

YILDA KAÇ ÖĞRENCİ YAZ OKULUNA KATILIYOR?

Türkiye’de yapılan bir araştırmada. yaklaşık 8.000.000 öğrenci bulunmakta ve bunların sadece 5.000 ‘e yakın Çocuğumuz Yaz Okulu, Yaz Kampı veya Gençlik kamplarına katılmaktadır. Bu size yüksek bir sayı gibi gelebilir. Ancak bunu hesaplayacak olursak, sadece 100’de bir gibi çok düşük bir oran ortaya çıkmaktadır. Bu oranın Ülkemizde hızla sayısı artmakta ve velilerimiz gün geçtikçe bilinçlenmektedir.

 

YAZ SPOR OKULUNUN SAĞLIKLI BÜYÜMEYE FAYDASI NEDİR?

İsminden anlaşılacağı gibi çocukların gelişimine faydaları saymakla bitmiyor. Bunlardan en önemlisi fiziksel gelişimlerine de büyük faydası olmasıdır. Yaz Spor Okulları içerisinde bir çok spor branşı bulunmaktadır. Bu sporlar; Yüzme, Basketbol, Voleybol, Tenis ve Jimnastik branşları başta gelmektedir. Sağlıklı toplum için çocuklarımız okul dışı zamanlar da da herhangi bir spora yönlendirerek te sağlanabilir. Çocuklar tüm bu spor ve etkinliği Yaz Spor okuluna giderek yapma fırsatı bulmaktadır.

YAZ OKULU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR NELERDİR?

Çocuğunuzu her hangi bir Yaz Spor Okuluna göndermeye Karar verdiğinizde;

  1. Özellikle size en yakın bir Yaz okulunu tercih etmenizde yarar vardır.
  2. Yaz Okulunu kurum yada Kulüp kaç yıldır bu işi yapıyor? Tecrübesi nedir?
  3. Eğitmenlerin yeterliliği var mı?, Yani antrenörlük belgesi yada uzmanlığı var mı?
  4. Kullanılan servisler çocuk taşımasına uygun mu? ve Kurum ile sözleşmesi var mı?
  5. Yaz Spor Okulunun yapıldığı alan bu işe uygun mu? Açık alanı var mı?
  6. Kaç öğrenciye bir Öğretmen düşüyor ve gurup lideri var mı?
  7. Yaz Okulu programı çocuğunuza hitap ediyor mu?
  8. Yemek mönüsü kim tarafından hazırlanıyor ve şirketmi yoksa kendilerimi yapıyor? dengeli beslenmeye özen gösteriliyor mu?
  9. Sizlere referans verebiliyorlar mı?

 

Bu gibi temel sorulara yakın bir çok konuyu araştırmanız gerekmektedir. Özellikle Tecrübe ve referans vermeleri gerekmektedir. Biz sizlere aquakamp.com‘u tavsiye edebiliriz. Rahatlıkla bu kuruma Çocuğunuzu gönderebilirsiniz.