Tüm Dünyada Okul Dışı Eğitim çok önem arz etmektedir. Ülkemizde yapılan Yaz Okulu İstanbul da başlayarak Tüm Ülkemize Yayılarak Önemi Ortaya çıkmaya Başladı. İlk Öğretim Okulları kapanması ile Çocuklarımız Yaz tatili hey canı sardı. bu üç aylık hey canı karşılıksız bırakmamak gerekir. Karne hediyesi olarak onlara güzel bir hediye vermek gerekir.

Eğitim ve Öğretim yılı boyunca çok çalışan Öğrenciler uzun bir maratondan Çıktılar ve Bu dersle dolu maraton onları çok yordu. Bu süreçten sonra dinlenmeyi en çok hak eden onlardır. Yaz tatilinde Çocuklarımızın Aktif dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bu aktif dinlenmenin en iyi yolu İstanbul da yapılan Yaz Spor Okulları olacaktır. Ders ve Ödevin olmadığı yaz tatili tam Çocuklarımıza göredir. Bu dönemde Eğlence ve Fiziksel Aktiviteler çoğunluktadır. Okul dışı eğitimin bir diğer Faydası da Gelişim çağındaki Çocukların ihtiyaç duydukları bir çok aktiviteleri Yaz Spor okulları nda çok fazla bulmalarıdır.Bu Aktiviteler Programlı olarak desteklenir.

Fiziksel Yapılan Etkinliklerin dışında etüt çalışmaları Çocuklarımızın Zihin gelişimi için faydalı olan bir diğer konu olmuştur. Bu çalışmalar ile Yaz Okulu öğrencileri çok fazla eğlenerek ve Faydalı vakit geçirme fırsatı bulurlar.

Bir çok Aile Yaz Programlarını ya tatile göre yada Çalışma durumlarına göre plan yaparlar. Bu planı yaparken mutlaka Çocuklarını en az bir dönem İstanbul Yaz Okulu araştırarak yaparlar.

Bazı Yaz okulları  Doğada yapılmaktadır. Bu programları seçerken öncelikle size çok yakın olmasına özen göstermelisiniz. Uzakta olacak bir Yaz Okulu  size ve Çocuklarınıza eziyet haline gelebilir. Bu Okullarda birde servis olayını mutlaka hesaplamalısınız. Size uzak olan Yaz Okulunu tercih etmeyiniz Çocuklar serviste çok Dolaşacaklardır.

Bir de Şehir Dışında yapılan Yaz Kampı bulunmaktadır. Çocuklarını Uzakta yapılan Yaz Okuluna göndermeyen Ailelerin tercihiÇözüm olarak düşünülebilir. Çocukların kendi ayakları üzerinde durması adına çok şey kazanacaklardır.