24 yıldan bu güne dek düzenlediğimiz Yaz yüzme kurslarından sonra şimdi de Kış dönemi Yetişkin ve Çocuklara yüzme kursu yeni Antrenörlerimiz gözetiminde başlıyor.

ÇOCUKLARA YÜZME KURSU NASIL OLUR?

Bu yıl yapılacak çalışmalarımız Anadolu yakasında Galatasaray Olimpik yüzme havuzunda ve Kartal da bulunan istek okullarındaki yarı olimpik havuzunda yapılmaktadır. Her yıl yaklaşık 700′ e yakın öğrencimiz bu kurslara katılarak eğitimlerini tamamlayıp, yetenekli sporcular Yüzme takımına seçilmektedir. Çocuklarımız yüzme takımına katıldıktan sonra Antrenmanlarına başlayarak, ilerde Yüzme Milli takımına kadar yükselmektedir. Çocuklarımız yatkın oldukları stillerine göre branşlarına ayrılıyor, böylelikle Profesyonel olarak gelişimlerine devam ederler.

 

YETİŞKİNLERE YÜZME KURSU NASIL YAPILIR?

 

Yetişkinlere yapılan eğitimler çocuk eğitimlerine göre farklılık göstermektedir. Yetişkin Yüzme Kursun da öğrencilere Antrenörler model olarak önce hareketi gösterir sonra öğrenciden yapması istenir. Tabi ki yetişkin Kursunda gurup ve Özel Yüzme dersi olarak seçeneklerde Bulunmaktadır. Yetişkinler de bir diğer konu da öz güven aşılamasıdır. Burada öğrenciyi yapacağı eğitime Antrenörün psikolojik olarak hazırlamasıdır. Bu çok önemli olmakla beraber Antrenörün pedagojik formasyon konusunda eğitim almış olması gerekmektedir. Kişiler yapacakları yüzme eğitiminde bu desteği ne kadar alırsa, Kişi O kadar kısa sürede yüzmeyi öğrenecektir.