Çocuk için Yüzme Kursu

Çocuk için Yüzme Kursu : Yüzme çok küçük yaşlardan başlayıp çok ileri yaşlara kadar yapılabilen bir spor dalıdır.Hem vücut sağlığı hem de ruh sağlığı açısından önemlidir.Yüzme kişiye belli bir disiplin sağladığı gibi bedensel olarak herhangi bir rahatsızlıkta da tedavi amaçlı yapılabilir. Çocuk yaşlarda gelişim için oldukça gerekli bir spor dalıdır.

Çocuk Yüzme Okulu

Çocuk Yüzme Okulu

ÇOCUKLARDA HASTALIKLARIN TEDAVİSİ İÇİN YÜZME 

Çeşitli hastalıklarda doktorlar yüzme sporunu önerirler. Bel fıtığı,boyun fıtığı, Omurilik eğriliği, Astım, Varis, Kalp hastalıkları, Hamilelikte. Haftada 2 veya 3 seans 1’er saat yapılan egzersizlerde vücutta rahatlama sağlandığı ve kişiye dinginlik verdiği gözlenmiştir.Tedavi edici ve vücuda yararlı bir spor dalı olmasının yanı sıra kişiye öz güven duygusu kazandıran bir spordur.

Çocuk için Yüzme Kursu

Çocuklar İçin Yüzme Kursu

LİSANSLI YÜZÜCÜ OLMAK İÇİN YÜZME

Küçük yaşlarda Yüzme Kursuna başlanabilen bir spor türü olan yüzmede sakatlanma olasılığı diğer spor dallarına oranla çok düşüktür. Özellikle Çocuklarda kendine güven duygusu, Disiplin, Koordinasyon bakımından çok yararlıdır. İlerde yarışmacı sporcu olmak ve bunu ileriye taşımak için Yüzme en sevilen spor dalları içersin de tercih edilmektedir.  Profesyonel bir yüzücü olmak için mutlaka bu yüzme sporuna erken başlamak gerekir, Bu yaş minimum 3 yaş olmalı hatta bebeklik döneminde bile bu eğitimi almaktadır.

Çocuklar İçin Yüzme Okulları

Çocuklar İçin Yüzme Okulları

 

FİZİKSEL GELİŞİM İÇİN YÜZME 

Son Yıllarda yapılan araştırmalar da, Çocukların erken yaşta yüzme sporuna başlamaları ve devam ettirmeleri neticesinde, Kas ve Kemik gelişimine önemli katkılar yaptığı görülmüştür. Kas yapılarındaki olumlu gelişmenin nedeni Vücuda yük binmeden yapılan bir spor olmasından kaynaklanmaktadır. Genelde Yüzme esnasında çekme ve itme hareketleri esnasında vücuttaki bir çok kası aynı anda çalıştırmasıdır. Çocuklar anne karnında büyüme evresinde bilinçsiz ve sıvı içerisinde bir çok hareket yapmaktalar. Bu hareketlere tepki olarak kas güçlenmektedir.

Çocuk Yüzme Dersi

Çocuk Yüzme Dersi

Aileler artık bu sporu gelişim ve Hayatları içerisinde tatil dönemlerinde Kullanmaları açısından Yüzme Kursu‘na göndermekte ve desteklemektedir. Sizler de Çocuklarınızı Güvenilir ve tecrübeli bir kursa göndermek istiyorsanız rahatlıkla aqua spor kulübünü tercih edebilirsiniz. Çocuklarımıza Eğlenceli İyi yüzmeler…