İnsan oğlu ilk olarak sıvı içerisindeki hareketleri Anne karnında yapmaya başlamaktadır. Kas ve iskelet sistemin gelişmesi için vücudun hareket etmesi gerekmektedir.

ÇOCUKLARA YÜZME KURSUN’DA FİZİKSEL GELİŞİM NASIL OLUR?

Çocuklara Yüzme Kursu çalışmalarında kas ve iskelet sisteminin gelişmesine yardımcı olan bir çok hareket bulunmaktadır. Yüzme sporu Vücuda yük binmeden yapılan tek spordur. İskelet sistemine yük binmediği zaman insan postür düzgün gelişim göstermektedir. Çocuklara yapılan Yüzme Kursunda ayak, kol, vücut, ve kasların tümü aynı anda çalışmaktadır.

ÇOCUKLARA YÜZME DERSİ NASIL VERİLMELİDİR?

Yetişkinlere Yapılan Yüzme Kursu çalışmalarına göre, Çocuklardaki Yüzme dersi sunumu farklı olmalıdır. Yetişkinlerde hareketleri anlatarak ve göstererek dersi sunabilirsiniz ancak çocuklardaki dersi oyun formunda vermelisiniz. Bunun nedeni Çocuklarda odaklanmalarda yetişkine göre zayıf olması ve dikkatlerinin çabucak dağılmasıdır.

Çocuklarda oyun ve ödüllendirme yaparak Çocuk Yüzme Kursu çalışmasını daha kolay yapılmaktadır. Birde bunlara yarışmalar eklerseniz Yüzme dersleri eğlenceli hale gelerek fiziksel gelişimlerini istediğimiz ölçüde yapmış olursunuz.

Yüzme Sporu, Çocuklara sadece Fiziksel değil, Zihinsel gelişimine de katkı sağlamaktadır.