ANNE KARNINDA YÜZME

İnsan oğlu ilk olarak sıvı içerisindeki hareketleri Anne karnında yapmaya başlamaktadır. Kas ve iskelet sistemin gelişmesi için anne karnında bilinç altındaki hareketleri yapmaya başlamaktadır. Bu hareketler genelde itme ve çekme şeklinde olmaktadır. Anne karnındaki sıvı içerisinde vücudun hareket etmesi ne kadar fazla olursa o kadar gelişim iyi olmaktadır. Bu insanın hayata ilk adımlarına kadar devam etmektedir.

Anne Karnında Yüzme

Anne Karnında Yüzme

BEBEKLERE YÜZME KURSUN’DA FİZİKSEL GELİŞİM NASIL OLUR?

Bebeklerde yapılan  çalışmalarında kas ve iskelet sisteminin gelişmesine yardımcı olan bir çok hareket bulunmaktadır. Yüzme sporu Vücuda yük binmeden yapılan tek spordur. İskelet sistemine yük binmediği zaman insan postür düzgün gelişim göstermektedir. Yapılan Çalışmalarda Bebek Yüzme Kursunda ayak, kol, vücut, ve kasların tümü aynı anda çalışmaktadır.

Bebeklere Yüzme Kursu

Bebeklere Yüzme Kursu

 

ÇOCUKLARA YÜZME DERSİ NASIL VERİLMELİDİR?

Yetişkinlere Yapılan Yüzme dersi çalışmalarına göre, Çocuklardaki Yüzme dersi sunumu farklı olmalıdır. Yetişkinlerde hareketleri anlatarak ve göstererek dersi sunabilirsiniz ancak çocuklardaki dersi oyun formunda vermelisiniz. Bunun nedeni Çocuklarda odaklanmalarda yetişkine göre zayıf olması ve dikkatlerinin çabucak dağılmasıdır. Bu nedenle Yapılan Araştırmalarda Odaklanma Konusuna Çocuklarda Daha fazla önem verilmesi gerektiği ortaya çıkmaktadır.

Çocuklar İçin Yüzme Kursu

Çocuklar İçin Yüzme Kursu

ÇOCUKLARA YÜZME EĞİTİMİ İÇİN ÖDÜLLENDİRME YAPIN

Çocuklarda oyun ve ödüllendirme yaparak Çocuk Yüzme Kursu çalışmasını daha kolay yapılmaktadır. Birde bunlara yarışmalar eklerseniz Yüzme dersleri eğlenceli hale gelerek fiziksel gelişimlerini istediğimiz ölçüde yapmış olursunuz. Her zaman etkili bir yöntem Antrenmanın sonuna Çeşitli Bayrak yarışı koymalısınız. Bu Çocukların Yüzmeye Katılımını daha fazla artıracaktır. Takımları iki ayrı guruba ayırarak düzenleyeceğiniz yarışma ve sonrası yapacağınız ödüllendirme Bir sonraki Antrenmanın katılımını olumlu yönde artıracaktır.

Çocuklara Yüzme Okulu

Çocuklara Yüzme Okulu

 

SU İLE YAPILAN EN GÜZEL SPOR YÜZME

Çocuklarda sadece mayolarını alıp yapabilecekleri en güzel sporların başında gelmektedir. Yüzme Sporu, Çocuklara sadece Fiziksel değil, Zihinsel gelişimine de katkı sağlamaktadır. Yüzmede streslerini çok daha kolay atmakta ve bunu yaparken aynı zamanda eğlenmektedir. Hem eğlenerek hemde spor yaptırmış olmaktasınız. Yalnız bunu sadece yazın yapmayın aynı zamanda kışında bu sporu çocuklarımıza yaptırmalısınız.