İster yeni yüzmeyi öğrenen Kursiyerler olsun, İsterse Yüzmeyi Performans olarak yapan Yüzücüler olsun Teknik yada sitillerini geliştirmek için mutlaka Özel Yüzme Dersi almalıdır.

Kursiyer olarak Yüzme Kursuna katılan ve yüzmeyi yeni öğrenen kişiler, daha sonra yüzme tekniğim kötü bunu daha nasıl geliştirebilirim diye düşünüyorsa, işte bunun cevabı bire bir ders almadan geçmektedir.

Gurup derslerinde bu pek mümkün gözükmez.

Performans Yüzmesi yada Müsabakalara katılan Sporcularda Özel Yüzme Dersi almaktadır. Bunun için stil Analizi yapmak gerekir. Stil Analizi su altı kameralarla yapılır, buradaki hatalar sporculara doğru aktarılır ve hataları düzeltilir. Bu yapılan iş Özel Yüzme Kursu olarak gerçekleşir. Bire bir yapılan çalışmaların performansı yada etkisi yüksek olur ve zamanı kısaltır.

Teknik Düzeltmeyi Gurup derslerinde yapmanız yeterli olmaz. Genelde Yüzme Tekniğini geliştirmek için kişiye özel zaman ayrılması gerekir. Özel yüzme Kursunda, Antrenörler suya girerek hareketleri göstermelidir. Teknik düzeltmenin en doğru şekli budur.