YÜZÜCÜLER İÇİN TEKNİK DÜZELTME NASIL OLMALI?

İster yeni yüzmeyi öğrenen Kursiyerler olsun, İsterse Yüzmeyi Performans olarak yapan Yüzücüler olsun Teknik yada sitillerini geliştirmek için mutlaka Özel Yüzme Dersi almalıdır. Bu çalışmaların en büyük özelliği bire bir yani sadece sizinle ilgilenilmesi olmaktadır. Elit yüzücülerde teknoloji yardımı mutlaka olmalıdır. Su altı çekimi yapılarak bu düzeltmeler yapılmalıdır. Bu eğitime Stil analizi denmektedir.

Yüzmede Teknik Eğitim

Yüzmede Teknik Eğitim

KURSİYER OLARAK YÜZME TEKNİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ NASIL YAPILIR?

Kursiyer olarak Yüzme Kursuna katılan ve yüzmeyi yeni öğrenen kişiler, daha sonra yüzme tekniğim kötü bunu daha nasıl geliştirebilirim diye düşünüyorsa, işte bunun cevabı bire bir ders almadan geçmektedir. Gurup derslerinde bu pek mümkün gözükmez.

YÜZMEDE DOĞRU TEKNİK

YÜZMEDE DOĞRU TEKNİK

YÜZÜCÜLER DE ÖZEL YÜZME DERSİ ALIRLAR

Performans Yüzmesi yada Müsabakalara katılan Sporcularda Özel Yüzme Kursu almaktadır. Bunun için stil Analizi yapmak gerekir. Stil Analizi su altı kameralarla yapılır, buradaki hatalar sporculara doğru aktarılır ve hataları düzeltilir. Bu yapılan iş Özel olarak gerçekleşir. Bire bir yapılan çalışmaların performansı yada etkisi yüksek olur ve zamanı kısaltır.

Teknik Düzeltmeyi Gurup derslerinde yapmanız yeterli olmaz. Genelde Yüzme Tekniğini geliştirmek için kişiye özel zaman ayrılması gerekir. Özel yüzme için aquakamp sizin her zaman yanınızda olacaktır. Antrenörler suya girerek hareketleri göstermelidir. Teknik düzeltmenin en doğru şekli budur.