Yetişkinler için Yüzme Kursu Var mı?

Yetişkinler için Yüzme Kursu Var mı? : Son yıllarda boğulma vaka çoğalması ve zamanında yüzme öğrenemeyen kişiler için Yetişkinlere Yüzme Kursu çalışmalarına hem devlet, Hemde bir çok Yüzme kulübü seferber oldu. Özel yüzme havuzları ve devlete ait havuzlarda yıllardır yapılan Çocuk Yüzme Kurslarına, Yetişkin Yüzme Kursu yada Özel yüzme Dersi verilmeye başlanmıştır.

Yetişkin Yüzme Kursu

Yetişkin Yüzme Kursu

PEKİ İYİ BİR YÜZME KURSU NEREDE BULABİLİRİM?

Yüzme Dersi almak için öncelikle yapmanız gereken iş size en yakın bir yüzme havuzu seçerek başlayabilirsiniz. Bunun nedeni iş durumunuzu göz önünde bulundurmanız, size uzak bir kurs bulursanız işten çıkınca derse ulaşamaya bilirsiniz, takdir edeceğiniz gibi ülkemizde mesai saatleri pek belli olmuyor.

Yetişkinlere Yüzme Dersi

Yetişkinlere Yüzme Dersi

Diğer önemli bir konu Yüzme Antrenörünün tecrübesi kaç yıldır yüzme eğitimi veriyor, Antrenörlük belgesi var mı? bunu sorgulamanız gerekiyor. Tam da Size uygun aquakamp.com  kulübü bu sorularınıza cevap verebileceğiniz bir hizmet vermektedir. Kurslarımızı İstanbul Burhan Felek Galatasaray Olimpik yüzme havuzunda vermekteyiz sizde kısa sürede Gurup Yetişkin Yüzme Kursu veya Özel Yüzme dersi alarak su korkusuna son verebilirsiniz.

Yetişkinler için Yüzme Kursu Var mı?

Yetişkinler İçin Yüzme Kursu

YETİŞKİN YÜZME DERSLERİ KİMLER KATILABİLİR?

Yaş gurubu en küçük 16 olmalıdır. Daha Küçük Yaş gurubunda ne büyükler, Nede Küçükler iletişim açısından Yüzme kursunu olumsuz etkilemekte ve eğitim verilirken sağlıklı olmamaktadır. En fazla özellikle gurup dersleri için 55 olarak ön görmekteyiz. Daha büyük kursiyerler için Özel Yüzme dersi almalarında yarar vardır. Herkesi Yüzme Kursuna bekliyoruz….

 

YÜZMEDE KARA ANTRENMANI NASIL YAPILMALI?

1- Yüzücü iyi bir kardio ile Kan damarlarında genişleme yaparak kanın rahat dolaşmasını sağlamalı,

2- Esnetme ve germe yaparak kasların boyunu uzatmalı, İkili esnetme uygun olur,

3- Zorluk düzeyine göre seçilen Thera bant kullanarak kasa etkiye tepki için uzatma ve çekme yapmalı,

4- Duvara takılan lastik çekme yapılmalı, bu lastik yine zorluk düzeyine göre seçlimeli,

5- Yüzücüler, Direnç lastiği kullanmalı ve bu çalışmalar Kondisyoner eşliğinde yapılmalı,

6- Karadaki ısınma suda devam etmelidir. Taki Antrenmanın asıl evresi başlayana kadar devam etmelidir.

Bu ısınmaları tek başınıza yapabileceğiniz gibi elit yüzücülerde kondisyoner eşliğinde yapılması gerekmektedir. Gerçi Ülkemizde Kondisyoner veya diğer adı Kara Antrenörünün gerekliliği yeni anlaşılan bir konu olmuştur. Elit yüzücü dediğimiz yani yarışmalara katılan sporcular mutlaka yi bir kara Antrenörü ile çalışması gerekir.