Yüzme bilmiyorsanız ve Bunu Öğrenmek istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken tecrübeli bir Kulüp ve Antrenörleri spor akademisi mezunu yada Kendi konusunda ihtisas yapmış kişi olmasına özen gösterin.

Yüzme Kursu İçin malzemelerinizi iyi seçin bunlar bir bone, yüzücü gözlüğü ve mayonuzun olması gerekmektedir. Bu malzemeler olmazsa olmazımızdır. Yüzme Derslerini gurup yada Özel Yüzme dersi olarak alabilirsiniz. Gurup dersleri süreyi biraz uzatabilir ancak yinede öğrenebilirsiniz. Bizim size önerimiz eğer bütçeniz yeterli ise Özel Yüzme Dersi almanızdan yanadır. Burada derse odaklanma ve ders süresi açısından kısa sürede öğrenme olacaktır. Tabi ki daha kaliteli, daha düzgün daha teknik ve kısa sürede öğreneceğinizden önemlidir.

Bire bir eğitim yada Özel yüzme dersinin performansı her zaman guruba göre daha yüksektir. Gurupta kişi başına düşen yüzme süresi doğal olarak düşüktür ve buda öğrenme süresini uzatır. Zamanı değerli olan kişiler yada Bu eğitime fazla vakit ayıramayan öğrenciler kesinlikle Özel Yüzme dersi almalıdır.