Maalesef bunun cevabı evet, Oldukça zorlayıcı bir atmosferi bulunmaktadır. Bir defa çocuk açısından bakıldığında sosyal bir ortam bulunmaktadır ve oldukça özveri isteyen bir spor dalıdır.

Yüzme Kursu ile başlayan serüven lisanslı sporcu olarak devam eder ve Bu Yüzme Kurslarında yetenekli çocuklar seçilerek Yüzücü olarak özel eğitime tabii tutulur. Sonrasında artık hem Çocuk, Hem Aile Yüzme Dünyasına adım atmış olur.

Gelelim asıl konumuza, Anne veya babaları uzun bir yol beklemektedir. 12 ay sürecek çalışma programları ve haftalık programlara birde günlük programlar eklenmektedir. Artık çocuklar Herhangi bir Yüzme Kursundan farklı bir ortam olmaktadır. Sabah 4;30 da uyanan veliler çocuklarını Yüzme Antrenmanına götürmek için yola çıkar ve artık gün başlamıştır. Antrenman sonrası çocuğunuza kahvaltı yaptırmanız gerekiyor, sonra Okula götürerek biraz soluk alabilirsiniz. Akşam okul çıkışından alarak Yine antrenmana götürmelisiniz ve orada 2.5 saat süren antrenmanı izleyip giyinme sürecini beklemektesiniz. daha sonra eve gidip akşam yemeğinde işiniz bir nebze bitiyor.

Tüm gününüzü böyle özetleyebiliriz, ve bu hatada 6 gün süreceğini unutmayınız. Yani sözün kısası birde siz gününüzü nasıl verimli bir şekilde atlatmayı düşünmeye başlayabilirsiniz. İşte yüzücü velisi olmak sadece Antrenmanlarla bitmiyor, bunun yarışlarını unutmamak gerekir.